Gintaras Žagunis- kovotojas už laisvę

„ Už mūsų laisvę Tu nušautas…“- šiomis eilėmis ir patriotinėmis dainomis gegužės 18d. Krakūnų kaime mūsų mokyklos mokiniai pagerbė pasienietį G. Žagunį, kuris 1991m. gegužės 19d. pasienyje su Baltarusija Krakūnų k. tarnybos metu buvo nušautas. Jis – pirmasis po Nepriklausomybės atkūrimo vykdydamas savo pareigas žuvęs pasienietis.

Iškilmingame G. Žagunio 27- ąjame žuvimo metinių minėjime buvo ne tik  prisimintas pasieniečio žygdarbis, bet ir apdovanoti už gerą tarnybą dirbantys pareigūnai.Taip pat plojimais palydėta, pagerbta ir apdovanota mūsų mokyklos direktorė Birutė Žybortienė, kuriai buvo įteiktas VSAT vado Renato Požėlos padėkos raštas.

Pasiaukojančiam ir ryžtingam žuvusiui pasieniečiui prie paminklo buvo padėtos gėlės.

Grįžus į Poškonių kaime esančią VSAT užkardą, kuriai suteiktas G. Žagunio vardas, visi galėjo pasivaišinti pasienietiška koše.