Žemės diena

    ,,Kiekvienų metų pavasario slenkstyje mūsų žemėje trumpam stoja nepaprastas žibučių metas. Tada šviesiuose be paunksmio miškuose žydi tik ta mėlynžiedė gėlė .Virš jos velėnos kvapą kilnoja giedri sausvėjai, paukščių giedojimu pasitvenkia padangė. Vidurdienį įsėdus į padebesių keltą ,verta pakilti…Argi reikia stebėtis, jei žmogus lyg į meno šventę perka bilietą norėdamas pasigėrėti iš aukštai gimtąja žeme…“ Taip apie pavasario pradžią ir žemę rašė garsus Lietuvos geografas ir gamtininkas Česlovas Kudaba.

    Nuo 1971 metų kovo 20-tąją minime Tarptautinę Žemės dieną.Ši šventė tradiciškai vyko ir mūsų mokykloje. Renginyje dalyvavo Poškonių darželio auklėtiniai, jų direktorė V.Michalkevičienė , DIRP kraštotyrininkas I.Kuprijanas, Poškonių girininkijos girininkas J.Aleksiukas. Visa mokyklos bendruomenė atsakingai ruošėsi Žemės dienai. Pradinių kl.mokiniai rašė palinkėjimus Žemei ant žalių lapelių, paskui jais papuošė gyvybės medį. 5-10 kl.mokiniai piešė plakatus, gamino inkilus paukščiams, kūrė eiles, skaitė savo pasižadėjimus planetai. Darželio auklėtiniai pagamino įspūdingą koliažą ekologine tematika, kuriame atsispindėjo didžiulė taršos problema. Renginio metu vyko ekologijos viktorina. DIRP atstovas apdovanojo mokinius ir darželinukus padėkos raštais bei dovanėlėmis.
     Ačiū visiems mokytojams, svečiams ,mokiniams. Tik dėl jūsų darbštumo, nuoširdumo ir kūrybiškumo Tarptautinės Žemės dienos šventė buvo tokia nuotaikinga ir spalvinga.

Biologijos mokytoja G.Silko