TARPTAUTINĖS  NERŪKYMO DIENOS MINĖJIMAS MOKYKLOJE

Kiekvienais  metais  trečiąjį  lapkričio  mėnesio  ketvirtadienį  minima Tarptautinė nerūkymo diena.
          Šia diena  siekiama  atkreipti  rūkančiųjų  dėmesį  į galimybę  atsisakyti  rūkymo  savo  ir artimųjų  sveikatos labui.  Pasaulio  sveikatos  organizacijos  duomenimis  nuo  rūkymo  sukeltų  ligų  pasaulyje   kasmet  miršta  apie 5 milijonus žmonių .

20161118_0915591

20161118_125446120161118_1255501

Mes  taip  pat  paminėjome  šią  dieną  . Mokykloje  vyko  piešinių konkursas  „MES PRIEŠ  RŪKYMĄ‘‘. Pirmą vietą jame laimėjo   8kl. mokinių  darbas „Nerūkyk savo sveikatos ‚‘‘ antruoju  pripažintas  5-6kl. piešinys „ Rūkymas  žudo‘‘.  Visi draugiškai  žiūrėjome  prevencinius filmus  apie rūkymo žalą ir rūkymo  sukeliamas ligas, paskui diskutavome . Žinoma ,kad rūkymas labai  sumažina plaučių  pajėgumą, po kurio laiko atsiranda  dusulys, o vėliau  gali   išsivystyti  vėžys. Mokiniai  turėjo užduotį –  pripūsti  balioną , kaip  mūsų  sveikų  plaučių ženklą. Šią  užduotį  visi   puikiai  atliko, o mokyklos  fojė paskendo  žaliuose balionuose.

Tikimės , kad  Tarptautinės  nerūkymo  dienos  minėjimas  padės  susimąstyti  apie rūkymo  pasekmes ir  paskatins mokinius niekada   nerūkyti.
                                                                                   Biologijos mokytoja        Gražina  Silko