Ugdymas netradicinėje aplinkoje

Vieną gražią rugsėjo 20-osios popietę 1-4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis išsiruošė į Poškonių mišką, kur vyko netradicinė pamoka, tema „Gamta- gyvybės ir kūrybinio įkvėpimo šaltinis“. Vienas iš pagrindinių ugdymo(si) netradicinėje aplinkoje tikslų yra išmokyti mokinius ir išėjus iš mokyklos aplinkos, toliau mokytis; ugdyti mokinių gebėjimus, stebėti gamtinę ir kultūrinę aplinką, pastebėti grožį.

Mokiniai neįprastoje aplinkoje apžiūrinėdami esančius objektus tyrinėjo, stebėjo medžius, jų formas, dalis. Suvokė medžio naudą žmogaus gyvenime. Tausodami aplinką, suvokdami, jog negalima jos teršti, eidami miško takeliu pakelėse rinko šiukšles. Mokėsi kūrybiškai dirbti, stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, atliko daugybę praktinių užduočių, suteikiančių žinių, ,,smagios“ patirties ir komandinio džiaugsmo.

Alma Gželkienė

pradinių klasių vyr. mokytoja