Įspūdinga edukacinė – pažintinė ekskursija į Vilniaus oro uostą

   Poškonių mokyklos Jaunųjų pasieniečių būrelis kartu su vyriaus. specialistu Deimantu Gurščiu ir mokyklos mokytoja Ana Kločkiene dalyvavo edukacinėje-pažintinėje ekskursijoje į Vilniaus oro uostą.
    Jaunojo pasieniečio būrelio narius kartu su vadovais maloniai sutiko Vilniaus oro uosto pasienio užkardos vadas majoras Audrius Šantaras, kuris išdalino mums laikinąsias svečio korteles. Visi mokiniai praėjo tikrą aviacijos saugos pareigūnų patikrą ir tik tada galėjo patekti į VSAT patalpas. Jaunojo pasieniečio būrelio nariams buvo parodytas filmukas apie Vilniaus oro uosto istoriją ir raidą. Taip pat mokiniai buvo supažindinti su Vilniaus oro uosto tarnybinėmis patalpomis: prieglobsčio prašytojų patalpomis, sulaikytų asmenų patalpomis bei budėtojų užkardos dalimi, kurioje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurių pagalba pasieniečiai stebi įtartinus asmenis bei kontroliuoja keleivių judėjimą. Vėliau būrelio nariams buvo aprodytos atvykimo ir išvykimo salės, mokiniai iš arti galėjo pamatyti keletą lėktuvų. Mokiniai galėjo gyvai stebėti, kaip yra tikrinami duomenys tik ką atskridusių užsieniečių. Padėkojome Vilniaus oro uosto pareigūnams už šiltą sutikimą ir užkardos pristatymą. Pakeliui namo stabtelta poilsiavietėje miške ir mokiniai užkandžiavo šiltomis, skaniomis picomis.
             Nuoširdžiai dėkojame  Gintaro Žagunio pasienio užkardai, jos vadui Žydrūnui  Vaikasui ir Jaunojo pasieniečio būrelio vadovui Deimantui Gurščiui už suteiktas galimybes vaikams aplankyti ir pamatyti dar nematytas vietas ir objektus.
 
Ana Kločkienė