Ugdymas netradicinėje aplinkoje

Vieną gražią rugsėjo 20-osios popietę 1-4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis išsiruošė į Poškonių mišką, kur vyko netradicinė pamoka, tema „Gamta- gyvybės ir kūrybinio įkvėpimo šaltinis“. Vienas iš pagrindinių ugdymo(si) netradicinėje aplinkoje tikslų yra išmokyti mokinius ir išėjus iš mokyklos aplinkos, toliau mokytis; ugdyti mokinių gebėjimus, stebėti gamtinę ir kultūrinę aplinką, pastebėti grožį.

   Mokiniai neįprastoje aplinkoje apžiūrinėdami esančius objektus tyrinėjo, stebėjo medžius, jų formas, dalis. Suvokė medžio naudą žmogaus gyvenime. Tausodami aplinką, suvokdami, jog negalima jos teršti, eidami miško takeliu pakelėse rinko šiukšles. Mokėsi kūrybiškai dirbti, stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, atliko daugybę praktinių užduočių, suteikiančių žinių, ,,smagios“ patirties ir komandinio džiaugsmo.

                                                                         

                                                                                         Alma Gželkienė

                                                                                         pradinių klasių vyr. mokytoja

Rudens kompozicijų parodėlė

Ir vėlei už lango auksinis ruduo. Gamta nudažė žemės paklotą įvairiausiomis spalvomis, o mūsų sodai ir daržai atiduoda sunokusius vaisius ir daržoves. Tad, mūsų mokyklos mokiniai, pasitelkę savo jauną beribę fantaziją, nudžiugino visus  rudens puokščių bei kompozicijų paroda.

 Rugsėjo 14 d. į mokyklos pirmojo aukšto fojė, kur buvo eksponuojamos kompozicijos, galėjo užsukti kiekvienas norintis pasigrožėti mokinių (o gal ir jų tėvelių) sukurtais darbais. O pasigrožėti buvo kuo- tai ir linksmas kopūstų zuikis, storulė moliūgų boba, cukinijos- ežiai su grybais, obuoliais ir vaisiais ant savo spyglių, nuostabi rudens gėlių puokštė ir begalė kitų rudens spalvomis nudažytų darbų.

Ačiū, mieli mūsų auklėtiniai, ačiū tėveliai. Pradžiuginot visus.

Matematikos mokytoja metodininkė, aštuntokų auklėtoja Irena Rogoža

Mokslo ir žinių diena

Rugsėjis vėl sukvietė į mokyklą mokinius, jų tėvelius ir mokytojus. Mokslo ir žinių šventė Poškonių pagrindinėje mokykloje prasidėjo gražiais sveikinimais ir linkėjimais. Mokyklos direktorė Birutė Žybortienė palinkėjo visiems gerų mokslo metų, kūrybingumo, kantrybės ir sėkmės.

Malonius sveikinimo žodžius mokiniams, jų tėveliams, mokytojams tarė garbingi svečiai ( Šalčininkų r. Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas A. Urbelevičius, DIRP direktorius R. Jomantas, G. Žagūnio užkardos vado pavaduotojas R. Burba, Poškonių seniūnas R. Stočkus). Mokyklos direktorė įteikė pirmokams  kuprines ir kitas dovanėles.

Po šventės mokiniai su klasių auklėtojais ir tėveliais sugūžėjo į klases pirmąjai pamokai.