Mūsų mokyklos atstovai dalyvavo renginyje „M. Valančiaus žingsnių aidas Vilniaus krašte“

Edukacinis projektas, skirtas M. Valančiaus atminimui įamžinti, trunka jau septintus metus. Dalyviai skaito M. Valančiaus kūrinius ar pristato jo kūrybos bei biografijos epizodų inscenizacijas. Šiais metais projektas papildytas Vydūno, minint jo 150-ąsias gimimo metines, temomis.

Renginyje, vykusiame gegužės 11 d. Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje, dalyvavo Poškonių pagrindinės mokyklos, Turgelių ,,Aistuvos“ gimnazijos, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio ir Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijų atstovai. Klaipėdos ,,Žaliakalnio“ gimnazijos ir Tauragės r. Lauksargių pagrindinės mokyklos komandos pateikė filmuotas inscenizacijas.

Mūsų mokyklos 5 kl. mokiniai Osvaldas Kuklys ir Evelina Šatkevičiūtė, jauniausi renginio dalyviai, skaitė M. Valančiaus kūrinio ,,Kaip Jonelis raides pažino“ ištrauką.  Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija demonstravo vaidinimą „Palangos Juzės“ motyvais, visus žavėjo Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mokinių to paties kūrinio inscenizacija, vertinimo komisijos įvertinta specialiuoju prizu. Visi skaitovai apdovanoti LMNŠC padėkos raštais, keramikiniais medaliais su „Palangos Juzės“ atvaizdu. Mokiniams ir mokytojams simboliškai  suteiktas „Palangos Juzės“ riterio vardas.

„Poezijos pavasaris“ Poškonyse

Gegužės 15 d. mokyklos mokiniai vyko į Dieveniškių istorinio regioninio parko organizuojamą  „Poezijos pavasario“ šventę ne tik pasigrožėti gėlių kompozicijomis bei poezija, bet ir palaikyti savo bendramokslės Justynos Dilbo, skaičiusios savo eilėraštį ,,Pavasaris“. Mergina ne pirmąkart kuria eiles ir dalyvauja šioje šventėje.

Savo eilėraščius skaitė ir kelios Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos bei Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mokinės. Taip pat žavėjo Poškonių lopšelio-darželio auklėtinių paruošta programa su dainomis ir šokiais. Susirinkusieji turėjo garbės pasiklausyti Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2018“ dalyvių kūrybos, nuolatinio renginio svečio Vytauto Dailidkos  eilių. Gražiausia pavasario puokšte išrinkta Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos atstovės gėlių kompozicija.