Jaunojo pasieniečio būrelių sporto žaidynės

            Gegužės 24-ąją dieną Vilniaus pasienio rinktinė organizavo Jaunojo pasieniečio būrelių sportines žaidynes.  Sporto žaidynėse dalyvavo keturios komandos, tarp jų ir mūsų mokyklos komanda.

             Žaidynes sudarė keturi  etapai: bėgimas su kliutimis, virvės traukimas, pirmoji medicinos pagalba ir ginklo valdymo testas. Labiausiai dalyviams patiko bėgimo su kliutimis užduotis, teigiamų emocijų gavome laimėje virvės traukimo užduotį. Renginio metų dalyviai  jėgas atsistatė mėgaudamiesi pasienietiška koše su arbata. Komisijai suskaičiavus rezultatus, buvo išrinkti nugalėtojai, jais tapo Vilniaus rajono Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos JPB nariai. Mūsų mokyklos komanda laimėjo taurę : ”Jauniausi-vikriausi”.

             Dėkojame Vilniaus pasienio rinktinei ir jos atstovams už puikiai organizuotas žaidynes ir smagiai praleistą laiką.

Gintaras Žagunis- kovotojas už laisvę

      „ Už mūsų laisvę Tu nušautas…“- šiomis eilėmis ir patriotinėmis dainomis gegužės 18d. Krakūnų kaime mūsų mokyklos mokiniai pagerbė pasienietį G. Žagunį, kuris 1991m. gegužės 19d. pasienyje su Baltarusija Krakūnų k. tarnybos metu buvo nušautas. Jis – pirmasis po Nepriklausomybės atkūrimo vykdydamas savo pareigas žuvęs pasienietis.

     Iškilmingame G. Žagunio 27- ąjame žuvimo metinių minėjime buvo ne tik  prisimintas pasieniečio žygdarbis, bet ir apdovanoti už gerą tarnybą dirbantys pareigūnai.Taip pat plojimais palydėta, pagerbta ir apdovanota mūsų mokyklos direktorė Birutė Žybortienė, kuriai buvo įteiktas VSAT vado Renato Požėlos padėkos raštas.

     Pasiaukojančiam ir ryžtingam žuvusiui pasieniečiui prie paminklo buvo padėtos gėlės.

    Grįžus į Poškonių kaime esančią VSAT užkardą, kuriai suteiktas G. Žagunio vardas, visi galėjo pasivaišinti pasienietiška koše.

Mūsų mokyklos atstovai dalyvavo renginyje „M. Valančiaus žingsnių aidas Vilniaus krašte“

      Edukacinis projektas, skirtas M. Valančiaus atminimui įamžinti, trunka jau septintus metus. Dalyviai skaito M. Valančiaus kūrinius ar pristato jo kūrybos bei biografijos epizodų inscenizacijas. Šiais metais projektas papildytas Vydūno, minint jo 150-ąsias gimimo metines, temomis.

      Renginyje, vykusiame gegužės 11 d. Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje, dalyvavo Poškonių pagrindinės mokyklos, Turgelių ,,Aistuvos“ gimnazijos, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio ir Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijų atstovai. Klaipėdos ,,Žaliakalnio“ gimnazijos ir Tauragės r. Lauksargių pagrindinės mokyklos komandos pateikė filmuotas inscenizacijas.

      Mūsų mokyklos 5 kl. mokiniai Osvaldas Kuklys ir Evelina Šatkevičiūtė, jauniausi renginio dalyviai, skaitė M. Valančiaus kūrinio ,,Kaip Jonelis raides pažino“ ištrauką.  Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija demonstravo vaidinimą „Palangos Juzės“ motyvais, visus žavėjo Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mokinių to paties kūrinio inscenizacija, vertinimo komisijos įvertinta specialiuoju prizu. Visi skaitovai apdovanoti LMNŠC padėkos raštais, keramikiniais medaliais su „Palangos Juzės“ atvaizdu. Mokiniams ir mokytojams simboliškai  suteiktas „Palangos Juzės“ riterio vardas.

 

„Poezijos pavasaris“ Poškonyse

      Gegužės 15 d. mokyklos mokiniai vyko į Dieveniškių istorinio regioninio parko organizuojamą  „Poezijos pavasario“ šventę ne tik pasigrožėti gėlių kompozicijomis bei poezija, bet ir palaikyti savo bendramokslės Justynos Dilbo, skaičiusios savo eilėraštį ,,Pavasaris“. Mergina ne pirmąkart kuria eiles ir dalyvauja šioje šventėje.

      Savo eilėraščius skaitė ir kelios Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos bei Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mokinės. Taip pat žavėjo Poškonių lopšelio-darželio auklėtinių paruošta programa su dainomis ir šokiais. Susirinkusieji turėjo garbės pasiklausyti Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2018“ dalyvių kūrybos, nuolatinio renginio svečio Vytauto Dailidkos  eilių. Gražiausia pavasario puokšte išrinkta Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos atstovės gėlių kompozicija.

Pasieniečio Gintaro Žagunio 27-osios žuvimo metinės

             Gegužės 12-ąją mūsų mokyklos mokiniai  dalyvavo pėsčiųjų žygyje.

           Žygis skirtas žuvusio tarnybos metu Gintaro Žagunio 27-osioms žūties metinėms paminėti. Džiaugemės, kad žygyje dalyvavo virš 20 mokyklos mokinių ir jau sėkmingai  mokyklą baigusių absolventų. Vaizdingomis Dieveniškių kilpos apylinkėmis galima buvo žygiuoti 5,6 km , 17,6 km arba 22,6 kilometrus. Pasirinkome skirtingo ilgio trasas, jauniausieji mokyklos mokiniai ėjo 5,6 km maršrutą, o vyriausieji kartu su mokyklos absolventais sėkmingai įveikė 22,6 km maršrutą.

           Prieš žygį VSAT pareigūnai renginio dalyvius pakvietė apžiūrėti Gintaro Žagunio užkardą. Didelį įspūdį mokiniams padarė VSAT pareigūnų parodomoji programa, susirinkusiems taip pat grojo ir dainavo  Edukologijos Universiteto Muzikos katedros studentai.

          Renginio metu mokiniai pamatė įdomų kinologo pasirodymą su šuniuku Mauru ir pažeidėjų sulaikymą panaudojant spec. priemones.

          Įveikus trasas mokiniams buvo įteikti diplomai ir medaliai, jėgas jie atgavo mėgaudamiesi skania pasienietiška koše su arbata.

TAU, MAMYTE, GRAŽIAUSI ŽIEDAI

Gegužės 4 d. mokykloje vyko šventinis koncertas
TAU, MAMYTE, GRAŽIAUSI ŽIEDAI
Gegužės pirmąjį sekmadienį švenčiama Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių, kai nuostabiausi gėlių žiedai ir šilčiausi žodžiai skiriami pačiam artimiausiam žmogui – mamai.

Poškonių pagr. mokyklos mokiniai ne vieną dieną kruopščiai ir atsakingai ruošėsi šios šventės proga rengiamam koncertui. Vaikai puošė renginio salę, gamino dovanas, su savo klasės vadovais kūrė sveikinimo atvirutes ir ieškojo eilių mamoms pasveikinti, repetavo dainas.
Į renginį susirinko ne tik mamos, Poškonių bendruomenės vardu jas pasveikino seniūnas, mokyklos direktorė, savo paruoštą programą parodė mažiausieji dainininkai – Poškonių vaikų darželio auklėtinai. Mūsų mokyklos mokiniai deklamavo savo pasirinktas eiles, atliko dainas.
Atsilyginti už viską, ką esame skolingi savo mamoms, neužtektų nė viso gyvenimo. Mama atveria mums meilės ir stebuklų kupiną pasaulį, išmoko gyventi, siekti tikslo.

Mielos mamos,
Te Jūsų sūnūs ir dukros dovanoja jums šventę – kaip rasotą gėlės žiedą – ne tik šiandien, bet ir kiekvieną dieną.

Poškonių pagrindinės mokyklos “Jaunieji pasieniečiai“ aplankė Medininkų Pasieniečių mokyklą .

       Gegužės 3d. Poškonių pagrindinės mokyklos “Jaunieji pasieniečiai“ ir kiti mokyklos nariai  aplankė Medininkų Pasieniečių mokyklą, kurioje vyko atvirų durų diena. Mokiniai kartu su jų būrelio vadovu G. Žagunio užkardos vyriaus. specialistu Deimantu Gursčiu ir mokyklos mokytoja Ana Kločkiene klausėsi  LR VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro pasirodymo. Išklausė išsamų stojimo sąlygų , mokymosi proceso ir pasieniečio profesijos pristatymą. Daug įspūdžių mokiniams padarė kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymas,  ginkluotės ir amunicijos pristatymas, kur moksleiviai gelėjo viską patys išbandyti.

    Mokiniai  apžiūrėjo sporto kompleksą, šaudymo tirus, specialistai papasakojo apie saugų ir taiklų šaudymą. Kiekvienas iš būrelio narių pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose , apžiūrėjo sraigtasparnį. Mokiniai išvykos metu patyrė daug gerų įspūdžių ir liko labai patenkinti. Paragavo  pasienietiškos košės ir sėkmingai grįžo į mokyklą, dalintis įspūdžiais su kitais mokyklos nariais.

 

„Jaunojo pasieniečio‘ būrelio vadovė mokykloje

Ana Kločkienė