Rašytojos Ilonos Ežerinytės viešnagė mokykloje

    Balandžio mėnesį mokykloje svečiavosi  vaikams ir paaugliams skirtų knygų „Šunojaus diena“, „Sutikti eidą“, „Verksnių klubas“ autorė Ilona Ežerinytė. Susitikimo pradžioje rašytoja 5-7 klasių moksleivius supažindino su Japonijos poezijos forma haiku, šiuo metu išplitusia visame pasaulyje. Smagiai nusiteikę visi bandė suprasti šio žanro subtilybes ir sukurti savo haiku. Po pamokos vyko susitikimas su visais mokyklos mokiniais, viešnia skaitė savo kūrinio „Sutikti eidą“ ištrauką.

      Rašytoja sužavėjo mažuosius skaitytojus ir savo kūryba, ir paprastumu, nuoširdumu, susitikimas   prabėgo greitai. Išvykdama autorė padovanojo atminimui savo naujausią knygą „Verksnių klubas“.

Kvadrato varžybos

Balandžio 20 dieną mūsų mokyklos komanda dalyvavo Šalčininkų r. pagrindinių mokyklų kvadrato varžybose, kurios įvyko Šalčininkų Santarvės gimnazijoje.  Grupės varžybose komanda nugalėjo prieš Čiužiakampio ir Dainavos pagrindines mokyklas ir pateko į finalą. Finale teko žaisti su Pabarės pagrindinės mokyklos komada. Vyko labai atkakli kova ir mūsų mokyklai teko pripažinti varžovų pranašumą. Apgynėme savo vicečempionų titulą, kaip ir pernai metais, pasipuošėme sidabro medaliais. Mokyklos komandai atstovavo: Evelina S., Eleta S., Dorota D., Veronika V., Ernestas B., Osvaldas K. (visi 5 kl.), Dovidas K. ir Andrius S. (abu 6 kl.).

Kūno kultūros mokytoja Diana Krečienė

Žemės diena

    ,,Kiekvienų metų pavasario slenkstyje mūsų žemėje trumpam stoja nepaprastas žibučių metas. Tada šviesiuose be paunksmio miškuose žydi tik ta mėlynžiedė gėlė .Virš jos velėnos kvapą kilnoja giedri sausvėjai, paukščių giedojimu pasitvenkia padangė. Vidurdienį įsėdus į padebesių keltą ,verta pakilti…Argi reikia stebėtis, jei žmogus lyg į meno šventę perka bilietą norėdamas pasigėrėti iš aukštai gimtąja žeme…“ Taip apie pavasario pradžią ir žemę rašė garsus Lietuvos geografas ir gamtininkas Česlovas Kudaba.

    Nuo 1971 metų kovo 20-tąją minime Tarptautinę Žemės dieną.Ši šventė tradiciškai vyko ir mūsų mokykloje. Renginyje dalyvavo Poškonių darželio auklėtiniai, jų direktorė V.Michalkevičienė , DIRP kraštotyrininkas I.Kuprijanas, Poškonių girininkijos girininkas J.Aleksiukas. Visa mokyklos bendruomenė atsakingai ruošėsi Žemės dienai. Pradinių kl.mokiniai rašė palinkėjimus Žemei ant žalių lapelių, paskui jais papuošė gyvybės medį. 5-10 kl.mokiniai piešė plakatus, gamino inkilus paukščiams, kūrė eiles, skaitė savo pasižadėjimus planetai. Darželio auklėtiniai pagamino įspūdingą koliažą ekologine tematika, kuriame atsispindėjo didžiulė taršos problema. Renginio metu vyko ekologijos viktorina. DIRP atstovas apdovanojo mokinius ir darželinukus padėkos raštais bei dovanėlėmis.
     Ačiū visiems mokytojams, svečiams ,mokiniams. Tik dėl jūsų darbštumo, nuoširdumo ir kūrybiškumo Tarptautinės Žemės dienos šventė buvo tokia nuotaikinga ir spalvinga.

Biologijos mokytoja G.Silko