POŠKONIŲ MOKYKLOS BENDRUOMENĖ MINĖJO LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS ŠIMTMETĮ

    Poškonių pagrindinė mokykla kartu su Poškonių seniūnija, Poškonių lopšeliu-darželiu pakvietė vietos bendruomenę iškilmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šimtmetį. Į šventę atvyko Dieveniškių istorinio regioninio parko direktorius Robertas Jomantas bei kultūrologė Irutė Eidukienė, G. Žagunio užkardos vado pavaduotojas Remigijus Burba, Poškonių seniūnas Rimantas Stoškus, bibliotekos vedėja Marija Vasiliauskienė, seniūnijos renginių organizatorė Teresė Misiukevičienė, Poškonių lopšelio-darželio direktorė Violeta Michalkevičienė. Po įžanginių renginio organizatorių bei svečių sveikinimo žodžių šventinį koncertą  pradėjo mažieji dainininkai iš lopšelio-darželio. Poškonių pagrindinės mokyklos mokiniai  dainavo liaudies dainas bei deklamavo eiles.Šventinę programą ,,Mano Lietuva“ paruošė muzikos mokytoja metodininkė Jelena Staniulienė, pradinių klasių vyr. mokytoja Alma Gželkienė bei  pradinių klasių vyr. mokytoja Jadvyga Makovskienė. Po koncerto dalyviai vaišinosi šiai progai iškeptu tortu.

Skaitykite toliau

Šimtadienis

Vasario 9 d. popietę mokykloje nestygo geros nuotaikos – vyko dešimtokų šimtadienis. Tradicija tapęs renginys kasmet stebina ir kelia daug gražių, linksmų emocijų.  Renginio pradžioje sveikinimo žodis buvo suteiktas mokyklos direktorei Birutei Žybortienei.

Mokytojai ir mokiniai taip pat tarė sveikinimo žodžius, linkėjo siekti gerų rezultatų, gyvenimo tikslų. Dešimtokams buvo įteiktas šimtadienio kalendorius ir „Pusatestačiai“ , kuriuose buvo surašyti mokymosi dalykai ir pažymiai. Šventės metu dešimtokai turėjo galimybę išbandyti jėgas įvairiose užduotyse.

Po įvairių išbandymų visi kartu galėjome paskanauti gardaus šimtadienio torto ir pašokti diskotekoje.

 

Tėvų susirinkimas

    Šeima ir mokykla yra dvi svarbiausios ugdymo institucijos, kurias jungia pats svarbiausias ugdymo objektas-vaikas. Todėl mokyklos ir šeimos bendradarbiavimas yra būtinas. Pagrindinė ir populiariausia iš visų bedradarbiavimo formų yra tėvų susirinkimai.

    Vasario 7 d. mūsų mokykloje vyko visuotinis tėvų susirinkimas. Susirinkimo metu buvo kalbama apie mokyklos ir tėvų bendradarbiavimą, kuris grindžiamas pasitikėjimu, dalijimusi patirtimi. Taip pat mokyklos direktorė B. Žybortienė kalbėjo apie mokinių 1-ojo pusmečio rezultatus.

   

   Šalčininkų ir Poškonių seniūnijų mokyklų sveikatos priežiūros specialistė- Nina Šilkienė pasakojo tėvams apie vaiko sveikatą, kaip ja pasirūpinti.

 

Paminėta Pasaulinė pelkių diena

  Vasario 2-ąją pasaulyje minima Pelkių diena. Šią dieną, prieš keturiasdešimt septynerius metus, Irano mieste Ramsare, aštuoniolika valstybių pasirašė konvenciją, kuria įsipareigojo saugoti ir atsakingai naudoti pasaulio pelkes ir kitas šlapynes. Laikui bėgant vis daugiau šalių prisidėjo prie svarbių šlapžemių išsaugojimo. 1993 metais prie šios tarptautinės sutarties prisijungė ir mūsų valstybė.

   2018 m. vasario 2 d. minint Pasaulinę pelkių dieną, Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcijos specialistai Poškonių pagrindinės mokyklos mokiniams pravedė netradicinę pamokėlę apie pelkių svarbą. Mokiniai sužinojo įdomių faktų apie pelkių susikūrimą, sandarą bei jų naudą gamtai ir žmogui. Susipažino su pelkėtyrininko įranga. Mokėsi pažinti pelkių rūšis iš nuotraukų, garsų, kvapų.

  Vaikai įsitikino, jog pelkė nėra neįžengiama paslaptinga gelmė, kuri gąsdina piktosiomis būtybėmis, o graži teritorija, kurią be galo įdomu tyrinėti ir pažinti.