KALĖDINIS KREPŠINIO TURNYRAS

    Gruodžio 20 dieną mūsų mokykloje jau 15 kartą vyko tradicinis KALĖDINIS KREPŠINIO 3X3 TURNYRAS. Šiemet turnyre dalyvavo 13 komandų: Policija, Priešgaisrinė gelbėjimo komanda, Poškonių Gintaro Žagunio ir Dieveniškių užkardos, Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Dieveniškių A. Mickevičiaus bei Ryto gimnazijos, Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos – 3 komandos, bei Poškonių pagrindinės mokyklos ir Poškonių bendruomenės komandos. Pirmą kartą šiame turnyre dalyvavo svečiai iš Varėnos – Tribonių užkardos komanda.

    Turnyro prizininkės išsirikiavo tokia tvarka: III vietą užėmė Dieveniškių technologijų ir verslo komanda „Startas“, II-ą vietą – Poškonių Gintaro Žagunio užkarda, o I-ąją vietą – turnyro debiutantė Varėnos rinktinės Tribonių užkardos komanda. Mūsų mokyklos berniukų komanda su kitomis komandomis pasidalino 8 vietą. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, o prizininkės – taurėmis bei medaliais. Taip pat turnyre buvo du prizai įsteigti Poškonių seniūnijos seniūno – rezultatyviausiam žaidėjui ir jauniausiam turnyro žaidėjui.

Kūno kultūros mokytoja Diana Krečienė

ADVENTO POPIETĖ

     Gruodžio 18 dieną  Poškonių pagrindinėje mokykloje vyko mokytojų Jelenos Staniulienės, Almos Gudaitienės, Jadvygos Makovskienės ir Alinos Kiseliovos  organizuota Advento popietė.
     Į šventę  atvyko ir šv. Mišias laikė Dieveniškių parapijos klebonas Domas Valančiauskas. Prieš šv. Mišias dauguma mokinių atliko išpažintį.  Kunigas palaimino mokyklos bendruomenę, palinkėjo  visiems jaukių šv. Kalėdų.
Po šv. Mišių vyko vaikų pasirodymas, kurio metu vaikai giedojo giesmes, pasakojo, kaip senovėje mūsų krašto žmonės laukė gražiausios metų šventės, ką veikdavo tamsiais Advento vakarais.
      Susirinkusi  mokyklos bendruomenė – mokiniai, mokytojai, tėveliai bei mokyklos darbuotojai  dalijosi kalėdaičiais,  kuriuos palaimino klebonas Domas Valančiauskas, linkėdami vieni kitiems sveikatos, džiaugsmo, stiprybės ir gražių artėjančių Šv. Kalėdų.

 

Ekskursija po Vilniaus senamiestį

   Gruodžio 13 d. mūsų mokyklos mokiniai vyko į edukacinę- pažintinę ekskursiją po Vilniaus senamiestį. Mokiniai atvyko susipažinti su senamiestyje įamžinta Vilniaus istorija, pamatyti senovinius pastatus ir jų elementus, kurie priklauso įvairiems architektūros stiliams. Labiausiai dominuojantis senamiesčio stilius yra baroko stilius. Mokiniai kartu su mokytojais apsilankė  viename svarbiausių istorinių, kultūrinių ir religinių monumentų Vilniuje –Aušros Vartuose, kur pamatė Aušros Vartų koplyčioje esantį Mergelės Marijos paveikslą. Tuomet visi kartu nuėjome į Vilniaus Rotušės aikštę. Mokytoja Marija Byčina papasakojo vaikams apie Vilniaus rotušės pastatą, jo istoriją. Mūsų ekskursija tesėsi iki Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos. Taip pat mūsų mokyklos mokiniai galėjo pasidžiaugti Vilniaus Katedros aikštėje esančia, pačia gražiausia pripažinta Europoje Kalėdų egle, pajusti šventinę nuotaiką.

     PASAULINĖ  AIDS DIENA MOKYKLOJE

       Visas pasaulis gruodžio pirmą dieną mini Pasaulinę AIDS dieną. Pasaulyje ši diena minima nuo 1988 metų,Lietuvoje Pasaulinę AIDS dieną pradėta minėti nuo 1991 metų.Pasaulinės AIDS dienos minėjimo tikslas-propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV/AIDS ligą,ligonius.
      Mūsų mokykloje Pasaulinė AIDS diena taip pat buvo paminėta.Moksleiviams buvo priminta apie mirtiną ligą,kiek gyvybių ji nusineša kasmet.Gruodžio šeštą dieną vyko 5-10 klasių viktorina ,situacijų analizavimas bei teiginių formulavimas.Viktorinos dalyviai varžėsi,kas greičiau,išsamiau atsakys į klausimus apie ŽIV,jo plitimo būdus,prevenciją,gydymą,mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse.Mokiniai dirbo komandose,diskutavo, analizavo tam tikras situacijas,susijusias su ŽIV ir AIDS prevencija.Renginys pasirodė naudingas visiems,vieni  prisiminė tai ,ką jau žinojo,kiti-svarbią informaciją išgirdo pirmą kartą,kiekvienas padarė išvadas sau šia opia ir aktualia tema.

                                                                  Biologijos mokytoja Gražina Silko

                                                                  Matematikos mokytoja Irena Rogoža