Keturkovės varžybos

     Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Šalčininkų rajono pagrindinių mokyklų keturkovės varžybose, kurios vyko Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje. Mūsų mokyklos mergaičių komandai atstovavo: Karolina Vasilevskytė (8kl.), Justyna Dilbo (7kl.), Veronika Vasilevskytė (4kl.) ir Dorota Dilbo (4kl.). Berniukų komandai – Robertas Macinkevič (7kl.), Egidijus Blažys (7kl.), Osvaldas Kuklys (4kl.) ir Dominykas Radzevičius (4kl.).

Skaitykite toliau

Gegužės 19-20d. Pasieniečio Gintaro Žagunio 26-osios žuvimo metinės

    Gintaras Žagunis pirmasis po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos vietoje žuvęs pasienietis. Laisvės gynėjas Šalčininkų užkardos Dieveniškių patrulių tarnybos pamainos viršininkas. 33-ejų G. Žagunis pasienyje su Baltarusija esančiame Krakūnų kaime tarnybos metu buvo nušautas 1991 m. gegužės 19 dieną.  Kaip ir  kasmet Poškonių mokyklos mokiniai išreikšdami Jam pagarbą, dalyvauja minėjime. Šiemet gegužės 19d. 12 val. G. Žagunio žuvimo vietoje, pasienyje su Baltarusija Krakūnų kaime, prie paminklo vyko iškilmingas minėjimas. Mokyklos mokiniai parodė programėlę: ,,Gintaras Žagunis – Kovotojas už laisvę“. Mokiniai dainavo patriotiškas daineles, deklamavo ir  nuoširdžiomis eilėmis pristatė žuvusįjį pareigūną, kaip labai ryžtingą ir pasiaukojantį pareigūną. Prie paminklo buvo sudėtos gėlės.

Skaitykite toliau

Elektroninės cigaretės ir naujos psichoaktyvios medžiagos

  Gegužės 4 dieną vyko 5-10 klasių susitikimas su Šalčininkų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialiste J. Vojevodskaja. Susitikimo tema ,,Elektroninės cigaretės ir naujos psichoaktyvios medžiagos‘‘.

   Specialistė paaiškino vaikams, kuo yra pavojingos elektroninės cigaretės: jos sukelia galvos skausmus, nemigą, nerimą ir t.t. Bandė išsklaidyti mitą, kad elektroninės cigaretės nėra pavojingos, pasakodama apie jų sudėtį.

Skaitykite toliau

Orientacinis žygis po Poškonių apylinkes

Poškonių pagrindinės mokyklos Jaunųjų pasieniečių būrelis kartu su Gintaro Žagunio pasienio užkardos vyriaus. specialistu Deimantu Gursčiu ir mokyklos mokytoja Ana Kločkiene dalyvavo orientaciniame žygyje po Poškonių apylinkes.

                  Mokinių tikslas buvo įveikti 12 km maršrutą ir su žemėlapio pagalba surinkti paslėptas vėliavėles (19vnt). Būrelio vadovas D. Gurstis prieš žygį mokiniams pravedė instruktažą, supažindino su maršrutu bei išdalino žemėlapį, kurio pagalba mokiniai turėjo surasti paslėptas vėliavėles. Moksleiviai energingai pradėjo vėliavėlių paiešką, nes tik surinkus visas vėliavėles jie galėjo atlikti visą užduotį – iššifruoti užkoduotą užrašą.  Žygio dalyviams sekėsi tikrai puikiai, vėliavėlės buvo surinktos viena po kitos. Įveikus užduotį iššifravome užkoduotą užrašą: „Mes esame šaunuoliai!‘‘

                Šviečiant saulutei visi žygio dalyviai linksmai ir sėkmingai grįžo į mokyklą.