Savaitė be patyčių

   Kovo 20 – 24 d. Poškonių pagrindinėje mokykloje vyko veiksmo savaitė ,,Be patyčių”. Kiekviena savaitės diena mokiniams dovanojo naują veiklą:
 pirmadienį buvo vykdoma akcija ,,Paspausk draugui ranką“;  
antradienį mokiniai turėjo galimybę pažinti ir gerbti vieni kitus žaisdami;
 trečiadienį buvo komplimentų dieną; 
ketvirtadienį mokiniai susitiko su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Olga Tkačenko; 
penktadienį mokiniai pasisakė ką žinojo, ką sužinojo ir ką dar norėtų sužinoti apie pagarbą vienas kitam (refleksijos diena).

 PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA MOKYKLOJE

                                      
     Kovo 20-oji -Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris.  Šią datą kovo 22 dieną paminėjo Poškonių pagrindinės mokyklos bendruomenė kartu su Poškonių lopšelio-darželio auklėtiniais. Į renginį atvyko daug svečių:  DIRP ekologė A. Jurgo,  vyr. kraštotvarkininkas I.Kuprijanas,  Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento  Šalčininkų r.agentūros vyr. specialistas M. Tatol, Poškonių girininkijos girininko pavaduotojas J. Prokopovič,  Poškonių seniūnijos specialistė L. Subočienė.

Skaitykite toliau

PIETRYČIŲ LIETUVOS MOKYKLŲ I-OSIOS SPORTO ŽAIDYNĖS

              Kovo 18 dieną mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo PIETRYČIŲ LIETUVOS MOKYKLŲ I-OSIOSE SPORTO ŽAIDYNĖSE, kurias organizavo ir vykdė Šalčininkų  Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija, Šalčininkų 1011 šaulių kuopa, „Vilnijos“ draugija. Žaidynėse dalyvavo 12 komandų iš Šalčininkų bei Vilniaus rajonų.
          

Skaitykite toliau

Spausk ir bėk

         Kovo 14 dieną mūsų mokyklos mokiniai: Karolina Vasilevskytė (8kl.), Saulius Vasilevskis, Kornelijus Butrimas ir Ernestas Mackevičius (visi 9kl.),  dalyvavo varžybose „Spausk ir bėk“, skirtose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Dalyviai iki 15 metų spaudė grifą (20kg), o vyresnieji turėjo spausti savo kūno svorio štangą, po to visi dalyviai keliavo iki Moko akmens, kur turėjo bėgant įveikti 5 kilometrų distanciją. 4 grifo arba 1 štangos paspaudimas dalyvių bėgimo rezultatą mažino 30 sekundžių.
       Tą dieną galėjome pasidžiaugti ne tik gražiu ir palankiu bėgimui, pavasarišku oru, bet ir aukščiausia prizine vieta. Mūsų 8 klasės mokinė Karolina Vasilevskytė, merginų tarpe buvo geriausia ir užėmė I-ąją vietą. Karolina buvo apdovanota pirmos vietos diplomu ir gausiais aplodismentais. Deja, berniukams sekėsi kiek sudėtingiau, bet ir konkurencija jų tarpe buvo stipresnė. Mokyklai buvo įteikta padėka už aktyvų dalyvavimą varžybose. Džiaugiamės savo mokinių aktyvumu ir noru sudalyvauti įvairiose sporto rungtyse. Taip pat dėkojame Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklai už kvietimą bei galimybę sudalyvauti varžybose.
 
Kūno kultūros mokytoja Diana Salnikova

SUBŪRĖ  MUS KOVO 11-OJI

          Kovo 10 dieną Poškonių pagrindinė mokykla, kartu su lopšelio- darželio auklėtiniais, seniūnija paminėjo kovo11-ąją  — Lietuvos Nepriklausomybės  atkūrimo dieną.  Minėjime dalyvavo Poškonių seniūnijos seniūnas  R. Stočkus,  G. Žagunio užkardos vadas Ž. Vaikasas, DIRP direktorius  R. Jomantas, lopšelio- darželio direktorė   V. Michalkevičienė, mokyklos direktorė B. Žybortienė, mokiniai ir jų tėvai. 
           Renginys prasidėjo Lietuvos valstybės himnu. Po sveikinimo žodžių,  pasirodė darželinukai. Jie skaitė eiles, dainavo. Žiūrovai jų pasirodymu buvo sužavėti. Mokyklos mokiniai, vadovaujami pradinių klasių mokytojų A. Gželkienės , J. Makovskienės ir muzikos mokytojos J. Staniulienės, dainavo patriotines dainas ir eilėraščių posmais išsakė meilę Lietuvai.
            Kovo 11 d. mokiniai, jų tėvai ir mokytojai susirinkome Dieveniškių bažnyčioje. Dalyvavome šventose mišiose, skirtose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Po mišių bažnyčios erdvė virto koncertų sale: skambėjo lietuvių liaudies ir patriotinės dainos, pradinukų skaitomos eilės apie Lietuvą.
          Kovo 13 dieną dar  vienas renginys, skirtas  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei vyko mokykloje- tai viktorina „Lietuvos laisvės kovų keliais“.  Dalyvavo 5-10 kl. mokiniai  vadovaujami istorijos mokytojo A. Šilobrit.
        Valstybinės šventės jaudinanti nuotaika užpildė mūsų širdis, darydama jas kilnesnes, mylinčias Tėvynę.

 Kaziuko mugė

                        
      Metų ratas sukasi nesustodamas, ir, pasak mūsų klasiko K. Donelaičio, ,,Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą”. Vienas iš pirmųjų pranašų Lietuvoje- Kaziuko mugė.
  Kovo 3 dieną vykusi Kaziuko mugė Poškonių pagrindinėje mokykloje pradžiugino ne vieną.
    Šią gražią šventę pradėjo 4 kl. mokiniai deklamuodami eilėraščius apie pavasarį, skaitydami pranešimus apie Kaziuko mugės atsiradimą, bei kviesdami visus, visus ir didelius, ir mažus pirkti.
      Visą savaitę, o gal net ir ilgiau pradinukai suko galveles- ką čia padaryti savo mažomis rankelėmis. Ir padarė, ir prigamino ir sugalvojo, kad gražu buvo žiūrėti.
       Prekystaliai lūžo nuo saldumynų, savo rankomis darytų darbelių, įvairių grožybių. Prekių galėjo įsigyti ne tik klasės draugai, vyresni mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai, bet ir svečiai.
       Svarbu tai, kad mokiniai tokių renginių metu mokosi ne tik kultūringai bendrauti, derėtis, bet ir džiaugtis draugų sukurtais meniškais darbeliais, pasisemti kūrybiškų idėjų.

LIETUVIŠKAS ŽODIS – TURTAS, KURĮ MES PUOSELĖJAME

      Vasario 27 dieną Poškonių pagrindinėje mokykloje vyko lietuvių kalbos vyr. mokytojos M. Raudonienės organizuotas renginys ,,Lietuviškas žodis – turtas, kurį mes puoselėjame“, skirtas paminėti Lietuvių kalbos dienai. Šio renginio tikslas ugdyti mokinių  kalbinį sąmoningumą ir skatinti taisyklingos kalbos įgūdžių formavimąsi.
Renginio pradžioje buvo papasakota apie gimtąją kalbą. Kas ir kaip dažniausiai ją teršia. Ir kodėl svarbu saugoti ir puoselėti gimtąją kalbą.
        Vėliau mokinių laukė 3 užduotys: ,,Įdomi pasaka“, ,,Viktorina“ ir ,,Aš kuriu eiles“.
Atliekant pirmą užduotį mokiniams reikėjo pastebėti ir ištaisyti klaidas pateiktoje pasakoje.
Antroji užduotis – ,,Viktorina“. Joje dalyvavo 3 komandos (,,Laimėtojai“, ,,Žaibas“, ,,Poškonių pagrindinės mokyklos 1-oji komanda“). Komandų dalyviai turėjo atsakyti į 22 klausimus. Susumavus rezultatus laimėtojais paskelbta ,,Laimėtojų“ komanda. Visos komandos buvo apdovanotos prizais.
          Paskutinė užduotis – ,,Aš kuriu eiles“ leido visiems susirinkusiems pasijusti tikrais poetais. Dalyviams buvo išdalinti lapeliai ant kurių  buvo užrašyti 4 žodžiai, panaudojant juos reikėjo sukurti ketureilį. Slapto balsavimo metu geriausiu poetu buvo paskelbtas 7 kl. mokinys G. Makarskas.

         

      Renginys buvo vainikuotas M. Daukšos žodžiais: ,,Ne žemės derlumu, ne drabužių įvairumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių stiprumu laikosi tautos, bet daugiausia išlaikydamos savąją kalbą, kuri didina ir palaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę. Gimtoji kalba yra bendrosios meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink kalbą – sunaikinsi santaiką, vienybę ir dorybę. Sunaikink kalbą – sunaikinsi dangaus saulę, sujauksi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę.“