Edukacinė pamokėlė ,,Užgavėnių kaukės“

  Vasario 23 d. Poškonių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai išskubėjo į Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centrą, kurioje vyko edukacinė pamokėlė ,,Užgavėnių kaukės“.
  Su šypsena kaip visuomet mažuosius pasitiko DIRP vyriausioji specialistė (kultūrologė) Irutė Eidukienė, kuri ir pravedė užsiėmimą.
  Mokiniai ne tik mokėsi pasigaminti Užgavėnių kaukę, bet ir buvo supažindinti su šventės prasme ir tradicijomis. Pažiūrėję filmuką sužinojo ką reiškia kaukės ir persirenginėjimai į įvairius personažus, kodėl per šią šventę deginama Morė, kuo ypatinga lašininio ir kanapinio kova.
  Nuoširdžiai padėkoję, pakilia nuotaika mokiniai grįžo į mokyklą ir dabar su nekantrumu lauks Užgavėnių šventės su naujomis kaukėmis, kuri vyks mokykloje vasario 28d.

Akcija ,,Vaikai – stiprūs kaip daigai”

 
   Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai jau kelintą kartą dalyvavo akcijoje ,,Vaikai- stiprūs kaip daigai”, kurį surengė Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas skatinti vaikų sveiką mitybą.
  Mažieji patys daigino saulėgražų sėklas, jas sodino, prižiūrėjo, laistė ir stebėjo augimo procesą.
Su nekantrumu laukdami kol saulėgrąžų daigai ir ridikėlių sėklos užaugs ketvirtokai ruošė pranešimus apie vitaminų svarbą mūsų organizmui.
   Pagaliau sulaukus pačių sodintų vitaminų, nuėmus derlių,  pakvietėme į ,,puotą’’ ir mokyklos direktorę. Visi išklausę įdomių, naudingų pranešimų, bei sužinoję, kad išaugintuose daiguose gausu vitamino D, lecitino, Omega-3 riebalų rūgščių skubėjome ragauti.

ŠALČIOS ALELIUMAI

     Vasario 16 –oji – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena.   Šią dieną  Poškonių pagrindinės mokyklos  mokiniai dalyvavo jubiliejinėje       20-oje  „Šalčios aleliumai“  šventėje, kuri vyko Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje, tai yra tradicinis Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų ir darželių  meninis, kūrybinis  festivalis.  Į šventę atvyko daug garbingų svečių. Šiais metais mokiniai parodė patriotinę programą „Graži tėvyne mano nuo šimtamečių senų, tėveliai čia gyveno ir aš čia gyvenu“. Programą parengė muzikos mokytoja metodininkė Jelena Staniulienė ir pradinių klasių vyr. mokytoja Alma Gželkienė.

no images were found

Šimtadienis

    2017m.  vasario mėn.  Poškonių pagrindinėje mokykloje vyko 10 kl. šimtadienis. Tai tradicinė dešimtokų šventė, rengiama devintokų. Renginio pradžioje sveikinimo žodis buvo suteiktas mokyklos direktorei Birutei Žybortienei. Dešimtokus taip pat pasveikino jų pirmoji mokytoja Danuta Tomaševič, auklėtoja Gražina Silko.

     Šventės metu dešimtokai turėjo galimybę pasilinksminti, išbandyti jėgas įvairiose užduotyse, kurias jiems parengė devintokai. Sėkmingai išlaikiusieji egzaminus gavo „Pusatestačius“, kuriuose buvo surašyti mokymosi dalykai ir pažymiai. Dešimtokams buvo įteiktas ir šimtadienio kalendorius. Po įvairių išbandymų visi kartu galėjome paskanauti gardaus šimtadienio torto ir pašokti diskotekoje.

ESAME LAISVI IR NEPRIKLAUSOMI

    Vasario 15 dieną Poškonių pagrindinė mokykla organizavo renginį, skirtą paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai  – ,,Esame laisvi ir nepriklausomi”.
    Renginio pradžia neįsivaizduojama be Lietuvos valstybės himno giedojimo, po kurio sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Birutė Žybortienė. Direktorė papasakojo kokį sunkų kelią teko nukeliauti Lietuvos piliečiams tam, kad jie taptų laisvi ir nepriklausomi. Taip pat pasidžiaugė, kad į šventę atvyko Poškonių lopšelis- darželis, kuris parodė savo programą, nes yra tikrai svarbu, kad vaikai nuo pačių mažiausių dienų suvoktų Lietuvos nepriklausomybės svarbą kiekvienam žmogui.

    Po direktorės sveikinimo žodžio savo nuotaikingą programą parodė Poškonių lopšelio- darželio vaikai. Poškonių pagrindinės mokyklos programą paruošė muzikos mokytoja metodininkė Jelena Staniulienė ir pradinių klasių vyr. mokytoja Alma Gželkienė. Pasirodymo metu vaikai šoko liaudies šokius, dainavo liaudies dainas bei deklamavo eiles.
Dėkojame į šventę susirinkusiems mokiniams, jų tėvams bei Poškonių seniūnijos bendruomenei.

 

DRAUGE Į TIKSLĄ

                Lietuvos Respublikos Konstitucija teigia, kad už vaikų ugdymą atsakingi tėvai ir mokykla. Atviri ir glaudūs ryšiai su  tėvais yra esminė sąlyga norint lavinti kiekvieno  mokinio gebėjimus mokykloje ir už jos ribų.                                                                                                                                                                                                                     
              Vasario 3 d. mokykloje  vyko tėvų susirinkimas. Direktorė supažindino susirinkusius su mokyklos ugdymo tikslais ir uždaviniais, pirmojo pusmečio ugdymo pasiekimų rezultatais.  Ji kalbėjo apie  tėvų įsitraukimą į ugdymo procesą svarbą.
              Sveikatos priežiūros specialistė Nina Šilkienė pateikė 2016/2017 m.m. mokinių profilaktinės apžiūros ataskaitą. Ji atkreipė dėmesį, kad vaikų sveikata kasmet blogėja. Tam turi įtakos daugybė veiksnių: mityba, fizinio aktyvumo stoka, gyvenimas virtualiojoje erdvėje, dienos rėžimo nebuvimas ir t.t.
              Kadangi 2017-01-24 buvo paskelbta gripo epidemija mūsų rajone, specialistė supažindino su apsaugos priemonėmis nuo užkrečiamos ligos. Pajutus pirmuosius simptomus gripo rekomendavo į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.
                Po paskaitos tėvai bendravo su klasių auklėtojais.