LAPKRIČIO 23- oji — LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENA

     1918 metais lapkričio 23 dieną Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko  Mykolo Šleževičiaus įsakymu buvo atkurta Lietuvos kariuomenė, kuri turėjo ginti valstybės sienas ir jos piliečius nuo priešų.

20161121_125825 20161121_133817

    Mokiniams apie Lietuvos kariuomenės kūrimąsi, nueita sunkų kelią ir jos kasdienybę papasakojo ir parodė filmą Šalčininkų regioninio karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas, Lietuvos šaulių sąjungos Šalčininkų 11- osios kuopas vadas Eimantas Tamulinas. Susitikime taip pat dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovas  Ričardas Kuklis bei ,,Jaunųjų šaulių“ būrelio vadovas Marius Arnastauskas.
    Mokiniai sužinojo ir pamatė, kuo gyvena ir kuo įdomi Lietuvos kario kasdienybė. Susitikimo metu vaikai įgijo ne tik teorinių žinių apie Lietuvos kariuomenę, bet ir noriai dalyvavo viktorinoje. Abejingų nebuvo. Teisingai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti dovanėlėmis. Mokinių susitikimas su kariškiais – tai puiki pamoka apie XXI amžiaus aktualijas, kai kiekvienas iš mūsų turi būti savos valstybės gynėjas. Apginti krauju aplaistytą laisvę mes ne tik galime, bet ir privalome – juk laisvė yra didžiausias laisvo žmogaus turtas.
                     
Poškonių pagrindinės mokyklos
10 klasės mokinė
Diana Dovda

Šalčininkų r. Poškonių pagrindinės mokyklos “Jaunieji pasieniečiai“ aplankė Medininkų Pasieniečių mokyklą .

    Lapkričio 17d. Poškonių pagrindinės mokyklos “Jaunieji pasieniečiai“ aplankė Medininkų Pasieniečių mokyklą, su jų būrelio vadovu G. Žagunio užkardos vyr. specialistu Deimantu Gursčiu ir mokyklos mokytoja Ana Kločkiene. Edukacinė ekskursija prasidėjo Pasieniečių muziejuje, kur moksleiviai susipažino su Lietuvos pasienio istorija, pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. Ekskursijos metu vaikams buvo užduodami įvairūs klausimai apie pasienį, o už teisingus atsakymus jie prisiminimui gavo pieštukų, atšvaitų, lankstinukų, plakatų apie Pasieniečių mokyklą. Mokiniai apžiūrėjo sporto kompleksą, šaudymo tirus, specialistai papasakojo apie saugų ir taiklų šaudymą. Kiekvienas iš būrelio narių pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose ir pataikyti į taikinius. Mokiniai išvykos metų patyrė daug gerų įspūdžių ir liko labai patenkinti.

20161117_111907 20161117_112149 20161117_121115 20161117_125551

„Jaunojo pasieniečio‘ būrelio vadovė mokykloje

                                                                Ana Kločkienė