LAPKRIČIO 23- oji — LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENA

     1918 metais lapkričio 23 dieną Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko  Mykolo Šleževičiaus įsakymu buvo atkurta Lietuvos kariuomenė, kuri turėjo ginti valstybės sienas ir jos piliečius nuo priešų.

20161121_125825 20161121_133817

    Mokiniams apie Lietuvos kariuomenės kūrimąsi, nueita sunkų kelią ir jos kasdienybę papasakojo ir parodė filmą Šalčininkų regioninio karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas, Lietuvos šaulių sąjungos Šalčininkų 11- osios kuopas vadas Eimantas Tamulinas. Susitikime taip pat dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovas  Ričardas Kuklis bei ,,Jaunųjų šaulių“ būrelio vadovas Marius Arnastauskas.
    Mokiniai sužinojo ir pamatė, kuo gyvena ir kuo įdomi Lietuvos kario kasdienybė. Susitikimo metu vaikai įgijo ne tik teorinių žinių apie Lietuvos kariuomenę, bet ir noriai dalyvavo viktorinoje. Abejingų nebuvo. Teisingai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti dovanėlėmis. Mokinių susitikimas su kariškiais – tai puiki pamoka apie XXI amžiaus aktualijas, kai kiekvienas iš mūsų turi būti savos valstybės gynėjas. Apginti krauju aplaistytą laisvę mes ne tik galime, bet ir privalome – juk laisvė yra didžiausias laisvo žmogaus turtas.
                     
Poškonių pagrindinės mokyklos
10 klasės mokinė
Diana Dovda

Šalčininkų r. Poškonių pagrindinės mokyklos “Jaunieji pasieniečiai“ aplankė Medininkų Pasieniečių mokyklą .

    Lapkričio 17d. Poškonių pagrindinės mokyklos “Jaunieji pasieniečiai“ aplankė Medininkų Pasieniečių mokyklą, su jų būrelio vadovu G. Žagunio užkardos vyr. specialistu Deimantu Gursčiu ir mokyklos mokytoja Ana Kločkiene. Edukacinė ekskursija prasidėjo Pasieniečių muziejuje, kur moksleiviai susipažino su Lietuvos pasienio istorija, pamatė muziejuje eksponuojamas istorines ekspozicijas, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. Ekskursijos metu vaikams buvo užduodami įvairūs klausimai apie pasienį, o už teisingus atsakymus jie prisiminimui gavo pieštukų, atšvaitų, lankstinukų, plakatų apie Pasieniečių mokyklą. Mokiniai apžiūrėjo sporto kompleksą, šaudymo tirus, specialistai papasakojo apie saugų ir taiklų šaudymą. Kiekvienas iš būrelio narių pabandė palaikyti mokomąjį ginklą rankose ir pataikyti į taikinius. Mokiniai išvykos metų patyrė daug gerų įspūdžių ir liko labai patenkinti.

20161117_111907 20161117_112149 20161117_121115 20161117_125551

„Jaunojo pasieniečio‘ būrelio vadovė mokykloje

                                                                Ana Kločkienė

 Integruota literatūros pamoka

                  Lapkričio 21 d. mūsų mokyklos  pradinių klasių mokinius, jau antrą kartą, aplankė poetas, kurį  atlydėjo ir pristatė, kartu su Švietimo draugija ,,Rytas“ vykdomo projekto ,, Integruotos literatūros pamokos Rytų Lietuvoje“ vadovas Juozas Žitkauskas.
,, Poetas Dainius Gintalas- vienas įdomiausių šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrėjas, vertėjas, literatūros ir meno kritikas‘‘- taip pristatė projekto vadovas.
              Pirmos dalies susitikimo  metu poetas žaismingai ir kūrybiškai pravedė literatūros pamoką ketvirtoje klasėje. Mokiniai kartu su poetu Dainiumi Gintalu kūrė nuotaikingus eilėraščius, juos analizavo ir aptarė. Ketvirtokai patyrė daug teigiamų emocijų kurdami, rašydami ir bendraudami su tikru šiuolaikiniu poetu. Pamokos pabaigoje visus vaikus už puikią pamoką poetas apdovanojo knygelėmis, linkėdamas kuo daugiau skaityti.
         

 

Antroji dalis buvo skirta 1-5 klasių mokiniams, kurios metu poetas D. Gintalas nuoširdžiai  bendravo ne tik su mokiniais, bet ir mokytojais bei mokyklos direktore Birute Žybortiene. Baigdamas pasakoti apie savo kūrybą ir naujausius kūrinius, poetas perskaitė nuotaikingą vaikišką eilėraštuką apie pasitikėjimą vienas kitu ir padėkojo mokiniams už aktyvumą ir kūrybiškumą. Atsisveikindami  mokiniai poetui  palinkėjo kūrybiškos sėkmės, o projekto vadovui už puikias ir reikalingas integruotas literatūros pamokas.
  
  

TARPTAUTINĖS  NERŪKYMO DIENOS MINĖJIMAS MOKYKLOJE

           Kiekvienais  metais  trečiąjį  lapkričio  mėnesio  ketvirtadienį  minima Tarptautinė nerūkymo diena.
          Šia diena  siekiama  atkreipti  rūkančiųjų  dėmesį  į galimybę  atsisakyti  rūkymo  savo  ir artimųjų  sveikatos labui.  Pasaulio  sveikatos  organizacijos  duomenimis  nuo  rūkymo  sukeltų  ligų  pasaulyje   kasmet  miršta  apie 5 milijonus žmonių .

20161118_0915591

20161118_125446120161118_1255501

            Mes  taip  pat  paminėjome  šią  dieną  . Mokykloje  vyko  piešinių konkursas  „MES PRIEŠ  RŪKYMĄ‘‘. Pirmą vietą jame laimėjo   8kl. mokinių  darbas „Nerūkyk savo sveikatos ‚‘‘ antruoju  pripažintas  5-6kl. piešinys „ Rūkymas  žudo‘‘.  Visi draugiškai  žiūrėjome  prevencinius filmus  apie rūkymo žalą ir rūkymo  sukeliamas ligas, paskui diskutavome . Žinoma ,kad rūkymas labai  sumažina plaučių  pajėgumą, po kurio laiko atsiranda  dusulys, o vėliau  gali   išsivystyti  vėžys. Mokiniai  turėjo užduotį –  pripūsti  balioną , kaip  mūsų  sveikų  plaučių ženklą. Šią  užduotį  visi   puikiai  atliko, o mokyklos  fojė paskendo  žaliuose balionuose.

           Tikimės , kad  Tarptautinės  nerūkymo  dienos  minėjimas  padės  susimąstyti  apie rūkymo  pasekmes ir  paskatins mokinius niekada   nerūkyti.
                                                                                   Biologijos mokytoja        Gražina  Silko             

Projektai „Sveikata-aš-visuomenė“ ir „Nuo mūsų priklauso pasaulio ateitis“

   Lapkričio 8 d. Poškonių pagrindinėje mokykloje buvo vykdomi du projektai: „Sveikata-aš-visuomenė“ ir „Nuo mūsų priklauso pasaulio ateitis“.
   Projektą „Sveikata-aš-visuomenė“, kurio tikslas- pagerinti jaunų žmonių bendrąją sveikatą ir mažinti sveikatos netolygumus Lietuvoje, vykdė Viešoji įstaiga „Kartu Mes Galim“ ir  Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Šiame projekte dalyvavo mūsų mokyklos 7 klasės mokiniai, kurie turėjo galimybę ne tik sužinoti daugiau apie bendrąją žmogaus sveikatą ir nuo ko ji priklauso, bet ir sužaisti komandinį žaidimą frisbis. Tokie sportiniai žaidimai padeda formuoti teigiamą požiūrį į fizinį mokinių aktyvumą, skatina juos rūpintis savo sveikata.

Skaitykite toliau

Muitinės muziejus

   Spalio 28 dieną Poškonių pagrindinės mokyklos mokiniai vyko į edukacinę pažintinę ekskursiją į Muitinės muziejų.
   Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su istorine, dokumentine ir kita medžiaga, kuri susijusi su muitinės istorija. Muziejuje veikia keturios ekspozicijos.
Pirmojoje mokiniai susipažino su muitinės istorija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikotarpiais bei 1918 m. atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę.
   Antrojoje – su laikotarpiu nuo 1940 m. birželio mėnesio, kai Sovietų valstybės kariuomenei okupavus Lietuvą jos muitinės veikla buvo nutraukta. Po Antrojo pasaulinio karo Sovietų valstybės okupacinis periodas truko iki 1990 m. Tada Lietuvos valstybės teritorijoje veikė sovietinės muitinės.

Skaitykite toliau