Pasieniečio Gintaro Žagunio atminimas

Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus rinktinės 2016 metų gegužės 14-15 dieną organizavo Poškonių seniūnijos teritorijoje nuo Gintaro Žagunio užkardos žygį pirmojo po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje nužudyto pasieniečio Gintaro Žaguniui atminti . Jame dalyvavo ir Poškonių pagrindinės mokyklos ,,Jaunojo pasieniečio“ ir ,,Jaunųjų šaulių“ būrelių nariai vadovaudami mokytojo M. Arnastausko..

Žygio tikslas susipažinti su Lietuvos kariuomenės ir  nuotrauka iš pasienėtis.lt Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybomis, istorija, tradicijomis ir dabartimi bei puoselėti tautos istorines ir kultūros tradicijas, ugdyti patriotiškumą ir pilietiškumą.     Buvo parinkti du maršrutai: pirmasis, trumpesnis, 18 kilometrų ir 25 kilometrų ištvermingesniems žygio dalyviams. Mūsų mokiniai dalyvavo 18 kilometrų žygyje.

Gegužės 19 dieną Krakūnuose dalyvavome iškilmingoje ceremonijoje skirtoje paminėti pasieniečio G. Žagunio 25-tąsias žūties metines.