Kovo 11-osios minėjimas

Kovo 11-osios rytą mokiniai, jų tėvai ir mokytojai susirinko į  Dieveniškių bažnyčią. Po šv. mišių, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, skambėjo dainos ir eilės apie Lietuvą. Savo pasirodymu mokiniai džiugino visus susirinkusius parapijiečius. Mokyklos direktorė Birutė Žybortienė pasveikino susirinkusiuosius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Lietuvių k. pamoka „Lietuviško žodžio skambesys“

Kovo 5d. mokykloje vyko atvira lietuvių kalbos pamoka „Lietuviško žodžio skambesys“, skirta Lietuvos vietovardžiams. Mokiniai buvo paruošę pristatymus apie savo kaimo vietoves (Poškonis, Gribiškes, Šiudainių k. bei kitus kaimus), kūrė eilėraščius, plakatus. Vėliau pasidalinę į dvi komandas dalyvavo įdomioje viktorinoje, pasitikrino savo lietuvių kalbos žinias, sužinojo apie Poškonių kaimo šnektą.

Užgavėnės mokykloje

Kovo 5 d. mūsų mokykloje vyko Užgavėnių šventė. Mokiniai persirengę čigonais, velniais ir kitomis kaukėmis žaidė Užgavėnių žaidimus, šoko ratelius, dainavo dainas. Vėliau vyko arši Lašininio ir Kanapinio kova, kuri simbolizavo žiemos ir pavasario kovą. Išėję į kiemą lauže sudegino Morę, tai reiškė žiemos jėgų sunaikinimą. Tą dieną visi valgė svarbiausią Užgavėnių patiekalą – blynus.

Kaziuko mugė mokykloje

Kovo 4 d. mokykloje šurmuliavo jau tradicine tapusi Kaziuko mugė. Mugei ruošėsi mokiniai, tėveliai, mokytojai. Prekyba virte virė, daugiausia buvo prekiaujama įvairiais kepiniais, rankų darbo atvirutėmis, apyrankėmis. Retas namo grįžo tuščiomis rankomis, nešėsi namiškiams lauktuvių iš Kaziuko mugės bei daug malonių įspūdžių.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Vasario 15 d.  Poškonių pagrindinė mokykla kartu su Poškonių lopšeliu-darželiu, Dieveniškių istorinio regioninio parku, G. Žagunio pasieniečių užkarda minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Susirinkę visi ant Bėčionių piliakalnio giedojo tautišką giesmę, mūsų mokyklos pasieniečių būrelio mokiniai skaitė eiles. Vėliau vyko bendravimas prie laužo, gurkšnojant žolelių arbatą.

Renginys toliau tęsėsi mokykloje. Mokyklos direktorė B. Žybortienė pasveikino visos mokyklos bendruomenę su Lietuvos valstybės atkūrimo diena, mokiniai giedojo Lietuvos himną, deklamavo eiles, tarė sveikinimo žodžius.

Sausio 13-osios dienos minėjimas

Sausio 11 d. pirmosios pamokos metu mokykloje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta 1991 m. sausio 13-osios įvykiams paminėti. Mūsų mokykloje tradiciškai šią dieną minėjome tylos minute, o ant langų degė žvakės kaip atminties simbolis. 

Kalėdinis krepšinio turnyras

Gruodžio 19 dieną mūsų mokykloje jau 17 kartą vyko tradicinis KALĖDINIS KREPŠINIO 3X3 TURNYRAS. Šiemet turnyre dalyvavo 9 komandos: Policija, Priešgaisrinė gelbėjimo komanda, Poškonių Gintaro Žagunio, Tribonių  pasienio  užkardos,  Dieveniškių  Ryto gimnazija, Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos – 2 komandos,  Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija ir Poškonių bendruomenės komanda.

 Turnyro prizininkės išsirikiavo tokia tvarka: III vietą užėmė Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos komanda , II-ą vietą – Poškonių Gintaro Žagunio pasienio  užkarda, o I-ąją vietą –  Varėnos rinktinės Tribonių užkardos komanda.

Nugalėtojai apdovanoti  – taurėmis bei medaliais.

Taip pat turnyre buvo du prizai įsteigti Poškonių seniūnijos seniūno – rezultatyviausiam žaidėjui ir jauniausiam turnyro žaidėjui. Minėti žaidėjai buvo apdovanoti taurėmis.

Advento popietė „Šv. Kalėdų belaukiant“

Gruodžio 18 dieną  Poškonių pagrindinėje mokykloje vyko Advento popietė. Į šventę  atvyko ir šv. Mišias laikė Dieveniškių parapijos klebonas Domas Valančiauskas. Jo dėka mokykloje vykusios Šv. Mišios tarsi apgaubė visus šiluma ir leido pasijusti viena didele darnia šeima. Po Šv. Mišių visi mokytojai ir tėveliai galėjo pasidžiaugti mokiniu vaidinimu bei giesmių giedojimu.

Susirinkusi  mokyklos bendruomenė – mokiniai, mokytojai, tėveliai bei mokyklos darbuotojai  dalijosi kalėdaičiais,  kuriuos palaimino klebonas Domas Valančiauskas, linkėdami vieni kitiems sveikatos, džiaugsmo, stiprybės ir gražių artėjančių Šv. Kalėdų.

Projektas „Ugdymo kokybės gerinimas, diegiant inovacijas švietime“

Gruodžio 11 dieną mūsų mokyklos mokytojai dalyvavo projekte „Ugdymo kokybės gerinimas, diegiant inovacijas švietime“, kurį organizavo „Žinių ekonomikos forumas“ asociacija. Projekto tikslas yra aptarti ugdymo inovacijos naudą, iššūkius su kuriais mokytojai susiduria, motyvacijos kėlimo būdus, suteikti informaciją apie teikiamą paramą skatinant ugdymo inovacijas bei susipažinti su kitų mokyklų geraisiais pavyzdžiais. Užsiėmimo metu mokytojai taip pat dalinosi savo patirtimi kaip tobulinti ugdymo procesą.